• Термін виконання:
    2 р.д.
190 грн

Аналіз сечі за Зимницьким - лабораторне дослідження сечі, що дозволяє оцінити функціональність нирок. Забір зразків для аналізу триває протягом доби - 24 години, під час яких збирається вся сеча  і формується 8 порцій (з тригодинними інтервалами).

Не приймати сечогінні препарати протягом 48 годин до збирання сечі (за погодженням із лікарем).

Рекомендується напередодні збору сечі уникати прийому гострої та солоної їжі, харчових продуктів, що змінюють колір сечі (буряк, морква).

Перед збиранням сечі необхідно провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів.

Жінкам не рекомендується здавати під час менструації. Перед збиранням бажано ввести гінекологічний тампон у піхву.

У немовлят - ретельний туалет зовнішніх статевих органів, бажано збирати сечу в сечоприймачі. Сеча, вичавлена з памперса, дослідженню не підлягає.

Протягом доби, коли проводиться збір сечі, теж потрібно дотримуватися певних правил: гостру, солону їжу, алкогольні напої виключити, в решті дотримуватися звичайного питного режиму та режиму харчування;

перед кожним сечовипусканням проводити туалет зовнішніх статевих органів.

Доба ділиться на 8 тригодинних інтервалів, з 6 до 9 ранку, з 9 до 12 і так далі, готується 8 чистих, сухих ємностей (банок) для збору сечі, на кожній вказується відповідний інтервал часу та порядковий номер. О 6 ранку слід спорожнити сечовий міхур і вилити першу порцію сечі, а весь обсяг наступної порції або порцій, які будуть виділятися до 9 годин, зібрати в першу ємність. Починаючи з 9 годин і до 12 збирати всю сечу до другої ємності. Якщо в якомусь інтервалі позиви до сечовипускання відсутні, банку залишають порожньою. Банки з сечею необхідно щільно закривати та зберігати в прохолодному місці, але не допускати замерзання (оптимальна температура – 4-8° вище нуля). Остання порція повинна бути зібрана до 6 ранку наступного дня. Після цього всі банки, в тому числі порожні, необхідно доставити до лабораторії, попередньо переконатися, що на кожній є ярлик із зазначенням часу збору.