breadcrumbs_revolution_theme

Добове моніторування ЕКГ за Холтером – це метод інструментальної діагностики, який базується на фіксації електрокардіограми пацієнта протягом 24 годин. ЕКГ, отримана підчас огляду не може достовірно характеризувати роботу серця у всіх станах фізичної активності організму. Звичайна кардіограма оцінює функціональні можливості серця тільки у стані спокою, протягом 5 - 10 секунд, а значить – може не показати небезпечних порушень серцевої діяльності.

Показання:

-  порушення серцевого ритму, загрудинний біль;

-  часті запаморочення, втрати свідомості, метеозалежність;

-  різкі коливання артеріального тиску;

-  перенесений інфаркт міокарду (менш ніж 6 місяців тому);

-  гіпертрофічна кардіоміопатія (утовщення стінки лівого шлуночка);

-  підозра на стенокардію;

-  аналіз роботи електрокардіостимулятора.

           Під час моніторингу пацієнт веде звичайний спосіб життя. Усі дії і важливі події ретельно записуються у спеціальний щоденник (фізічне навантаження; прийом їжі; денний відпочинок; прийом ліків, стресова ситуація; погіршення стану). У тому випадку, якщо пацієнт відчуває дискомфорт під час холтерівського моніторування, він має це зафіксувати за допомогою спеціальної кнопки, що знаходиться на приладі.

Що не можна робити при моніторуванні за Холтером:

-  давати організму надмірне навантаження, займатися важкими фізичними вправами;

- розташовувати у безпосередній близькості до приладу електричні пристрої (комп’ютер, електронну книгу, тощо);

- палити та вживати алкогольны напої.

  Розшифровку записів ЕКГ виконує лікар-кардіолог. На підставі отриманих результатів, за необхідністю, спеціаліст розробляє схему лікування, підраховує дозування медикаментозних засобів і планує програму реабілітації хворого. Холтерівське моніторування більщ інформативне, ніж звичайна кардіограма, тому що дана процедура дозволяє виявити потенційно небезпечні для здоров’я стани на ранніх етапах.